v brzkých ranních hodinách byl škole (stejně jako většině pražských základních a středních škol) doručen výhružný e-mail znepokojivého znění. Okamžitě jsme kontaktovali Policii České republiky, která škole sdělila, že je pouze na rozhodnuví vedení školy, zda bude provoz školy zahájen. Policie během dopoledne realizovala kontroly budov jednotlivých škol – obě naše budovy již mají prohlídku za sebou. Vzhledem k tomu, že v ranních hodinách byly informace o reálnosti hrozby nejasné, vyzvala jsem kolegy, aby pro dnešní den od 3. vyučovací hodiny (cca 10 hodin) podnikali aktivity mimo budovu školy. Jednotliví třídní učitelé proto se svými žáky tráví čas mimo budovu a budou se vracet se závěrem 5. vyučovací hodiny. Během dopoledne se postupně ukazuje (pevně doufám), že by se mělo jednat spíše o nepodložené výhrůžky. Přesto jsme nechtěli situaci podcenit a se žáky z preventivních důvodů budovu opustili.
Odpolední program již poběží beze změn, do budovy Masná bude školní družina přecházet mezi 13:30 a 14:00.

Žáky jsme o výhružné zprávě neinformovali. Změnu programu jsme odůvodnili vysokými venkovními teplotami.

Těm z Vás, ke kterým se dostala poplašná zpráva některé z našich kolegyň se velmi omlouvám!

T. Martínková