Den: 6. 9. 2024

Do nového školního roku s novou knihou

obracíme se na vás s projektem “Do nového školního roku s novou knihou”. V naší škole máme dvě knihovny. Ve čtvrtém patře se nachází knihovna pro druhostupňové žáky a v prvním patře máme knihovnu pro mladší a začínající čtenáře.

Od roku 2018 jsme plně obměnili knihy v knihovně. Naše škola se velmi věnuje čtenářským dovednostem a čtenářské gramotnosti, i proto jsou knihovny pro žáky otevřeny každý den. Na škole fungují dva Čtenářské kluby, které jsou pro čtenáře zdarma a od letošního roku chceme začít se Čtenářským klubem i pro žáky druhého stupně.

Prosíme Vás tímto o pomoc s dovybavením školní knihovny. Knihu nám můžete zakoupit (přidáváme seznam pro inspiraci). Je možné také přispět na účet nadačního fondu Curie s číslem účtu 2106382616/2700 a do zprávy příjemci napsat “Školní knihovna”. Rádi přijmeme i knihy, které máte doma a děti už je přečetly (prosíme pouze o knihy vydané po roce 2010).

Chtěli bychom touto cestou poděkovat těm, kteří nám darovali knihy tímto způsobem minulý rok. Budeme vděční za každou podporu knihovny. Knihy pro knihovnu můžete dát kdykoliv na školní vrátnici (můžete připojit i lísteček se jménem dárce nebo věnování do knihy, ať víme, komu jsme za knihu vděční).

Děkujeme za veškerou podporu!
Školní knihovna ZŠ Curie

Škola opět obdržela výhružnou e-mailovou zprávu

škola dnes v 10:27 opět obdržela výhružný e-mail ze stejné adresy jako v úterý a ve středu. Kontaktovali jsme policii a ta doporučila pouze preventivní kontrolu budovy, kterou jsme již provedli. Výhružku održelo znovu více než 450 především pražských škol. Žádnou změnu v programu dne prozatím neplánujeme.

Pokud by se situace změnila, budemem Vás informovat.